Kreativní večer Maggionu

16.03.2017

Maggion je nejen zakázkové šití, Maggion má rád výzvy 

Nechceme se chvástat, chceme se s vámi podělit o velikou radost a nadšení. Mluvíme tu o výzvě, se kterou se zákaznice obrátila na Magdalénu, která se jako zkušená a odhodlaná žena nezalakla a neplánovaně dokázala zachránit nosítko, které se zdálo kvůli nepovedenému zásahu nenávratně zničené. Vykouzlila tak z nepožitelného pokusu o onbuhimo dvě plně funkční nosítka - nejen onbuhimo nové, ale i další nosítko rostoucí. ,, Obrátila se na mě kientka, která si původně přála nosítko Fly tai nechat přešít na onbuhimo. Čekala na provedení práce neuvěřitelných 8 měsíců u jedné ze známých švadlenek a dočkala se, no jak to říct... něčeho, co se onbuhimu nepodobá ani zdaleka. Klientka nebyla pochopitelně se zpracováním spokojená," popisuje Magdaléna, jak se k této výzvě dostala a dodává, že má prostě velikou radost z toho, co se ji podařilo dokázat. Posuďte sami, tento výtvor nazvat onbuhimem prostě nelze! 


Jak se z rodí zázraky? Magdaléna se pouští do vyprávění: ,,Když mi dorazil balíček se nepovedeným pokusem o onbu a zbytky z původního nosítka, začala jsem přemýšlet, co s tím. Pověsila jsem si vše na oči a celý den se věnovala šití objednaných nosítek a nepřestávala nad mým novým "projektem" uvažovat a pohrávat si v hlavě s možnostmi až do večera, neboť děti spali a manžel se měl vrátit až později." ,,Fly tai je hodně zdobně prošívané, na několika místech bylo dokonce zničené, nebylo snadné se rozhodnout a vymyslet, co s tím. Hlavně zadání zakázky znělo - ze zbytků dát dohormady funkční onbuhimo," vypráví Magdaléna, jak se do úprav pustila a co musela vzít v úvahu. "Bylo mi ale strašně líto, že by se vyhodila taková krásná zádová opěrka, spousta scrapů, celý bederní pás. Jistě, odstřižky by se daly použít na klíčenky nebo jiné drobné doplňky, ale prostě by to bylo škoda." Odhodlání, euforie, touha o smysluplnou nápravu zpackané práce Magdaléně nedala a jestě večer zavolala klientce s návrhem, který byl hodně troufalý, o to však lávavější jej zrealizovat: "Paní jsem nabídla, že ji zhotovím Onbuhimo podle domluvy a pokusím se ze zbytku vykouzlit plnohodnotné nosítko. Kvůli mnohočetnému prošívání, párání a pitvání původního Fly tai ale hrozí, že jej nenávratně poškodím," svěřuje se s obavami, které v tu chvíli Magdaléna měla. Co taková "šicí euforie", jak stav nadšení a odhodlání Magdaléna nazývá, dokáže! Nadchnout a přesvědčit klientku, která prokázala velkou odvahu, když svěřila osud celého nosítka Magdaléně do rukou.

 Ta se hned pustila do práce. Jen párání zabralo přes 2 hodiny: "Byla jsem obalená nitkami od hlavy až k patě, pracovnu jsem měla posetou ústřižky," směje se a s radostí dodává, že se vše povedlo - ramenní popruhy byly venku, bederní pás otevřený, tkanička zapravená, vše přichystáno.

Pavel, Magdalény manžel, je povahou stejný kutil jako jeho žena, rád s ní spolupracuje a vymýšlí nová řešení a nápady. ,, Vždy, když se spolu sejdeme doma, vyměníme si zážitky z celého dne, co jsme prožili, udělali, dokázali," popisuje Magdaléna, jak se manžel zapojil do projektu na záchranu nosítka, ,,tento večer byl můj, manžela jsem snad ani nepustila ke slovu, vylíčila jsem mu, na čem jsem pracovala, a byla moc ráda, když jsem viděla, jak i jeho moje nadšení motivovalo se do projektu zapojit. Začali jsme tedy společně plánovat, jaké budou další kroky. Shodli jsme se na tom, že bude lepší ušít nové ramenní popruhy, původní byl nenávratně poškozené. Kapuce zůstala v původní zádové opěrce, baderní pás byl připravený, aby se do něj dala vsadit opěrka, u které bylo potřeba opravit a zpevnit všechny švy po párání." Mezitím, co se Magdaléna pustila do úprav a šití, Pavel přemýšlel, jak splnit přání zákaznice, aby se dalo nosítko využít i pro větší děti, udělat jej rostoucí. Magdaléna byla k této myšlence zpočátku skeptická, přeci jen nebylo materiálu nazbyt. Nakonec přišel s nápadem odepínacích rozšiřovačů, na které se využilo původních ramenních popruhů . 

Zbývalo ještě celé nosítko hezky prošít a zapravit, aby nezůstali dírky po na místě původních švů. 

 ,, Do místa, kde byl původně štítek výrobce Fly tai jsme vsadili náš s logem Maggionu, nechtěli jsme aby se tento výrobek, až se párkrát bazarově prodá nechtěně vydával za výrobek Fidelly a navíc jsme na tuto práci velmi hrdí :) . 


Výsledek předčil všechna očekávání a věřím, že stejné nadšení a spokojenost sdílí i zákaznice, které tímto děkuji za důvěru, ke kterou se na mě obrátila, a volnou ruku, kterou mi nechala při plánování a realizaci. Práce na projektu mě moc bavila a klidně bych do něčeho podobného pustila znovu," neskrývá svoje nadšení a radost Magdaléna. Z jednoho nepovedeného pokusu o onbuhimo a zbytků z původního nosítka se k zákaznici vrátilo onbuhimo nové, krásné a zcela funční, spolu s nosítkem rostoucím a plnohotnotným, které by bez pomoci šikovných rukou, nadšení, odhodlání a nápadů Maggionu skončilo v koši.