Maggion na navštěvě ve Šlapanicích u Brna

01.02.2017

Šijeme s láskou. Šijeme pro Vás. Jsme mezi Vámi rádi. Moc si vážíme zájmu nosících maminek a tatínků o naše nosítka. Právě Vaše spokojenost je pro nás klíčová. Je pro nás důležité čas od času opustit zázemí pracovny, kde pro Vás šijeme nosítka a příslušenství, a vydat se mezi Vás. Stejně tak jsou pro nás důležité Vaše reakce, nápady a zpětná vazba, tak jako v centru pro rodinu Vážka ve Šlapanicích u Brna.


Poslední lednové pondělí by jedním z takovýchto dnů. Magdaléna se téměř jako domovní prodejce vydala s kufrem plným nosítek do Šlapanic. "U Brna bydlíme skoro 7 let, ale pořád je co poznávat v okolí, tak jsem se vlastně sama pozvala do centra pro rodinu Vážka a Terezka, která místní podpůrnou nosící skupinku vede, mi vyšla vstříc. Moc mě potěšilo, jak skvěle mě přijala a těšila se, až se k nim přijedu podívat a ukázat některá naše nosítka," popisuje Magdaléna, co předcházelo samotné návštěvě centra. "Hrozně mě mrzelo, když jsem první domluvený termín musela kvůli nemoci přesunout, o to víc jsem se pak těšila. Je to od nás vlastně kousek, takže i přes čerstvou sněhovou nadílku jsem se do Šlapanic dostala snadno a rychle," svěřuje se.


Magdalénu přímo ohromil prostor, ve kterém centrum sídlí: "Tak nádherný a útulný prostor na hraní, odpočinek, cvičení a kreativní aktivity! Moc se mi tam líbilo a hned jsem se cítila velmi příjemně. Bylo nás tam nakonec deset, a přestože jsem hodně upovídaná, prezentace mojí práce není úplně moje parketa," směje se Magdaléna při vzpomínce na rozpačitý začátek představování nosítek. "Jako první se dostalo na řadu Dagoo Minion, nosítko pro nejmenší, které asi nejvíce zajímalo nastávající maminku s bříškem. Protože moje nejmladší dcera má už téměř 4 roky, půjčila jsem si demonstrační panenku, zdála se mi tak malinká! Uvědomila jsem si, jak strašně ten čas letí a jaké to bylo nosit malé miminko před pár lety," zavzpomínala si Magdaléna.

"Před odjezdem jsem si doma nachystala nosítka od každé velikosti - Minion, Mezion a Maxion," vypráví Magdaléna, "jenže Mezion šiji krátce a protože byla nosítka ze stejné látky, nemohla jsem se na místě zorientovat, kterou to velikost vlastně právě předvádím. Nakonec mi nezbylo než improvizovat a nosítko přeměřit na metru s krtečkem na měření dětí, který byl jako jediný v centru k dispozici," vykládá pobavěně Magdaléna a dodává, že nakonec Mezion do Šlapanic nedorazil, i když by býval byl nejvíc potřeba. I tak si návštěvu v centru Vážka ve Šlapanicích moc užila, hlavně pak nahazování dětí na záda: "Každá z nás na to má nějaký fígl, zkoušely jsem různé způsoby, povedlo se nakonec všem." Ke slovu přišlo i Onbuhimo a zkušená Terezka, která se nebála v něm nahodit na záda 18 měsíční dítko. "Já jsem tak malé dítě v Onbu na záda nikdy nedávala, v tomhle nejsem tak odvážná, ale jako pozorovateli se mi na tom nezdálo nic složitého," dodává obdivně Magdaléna, která měla radost, že se maminky zaujalo i Onbuhimo, hlavně díky své skladnosti. "Vejde se bez problémů do kabelky a přitom je pohodlné i bez bederního pásu. Protože jsem si na Onbuhimo vzpomněla až ke konci mojí návštěvy, nezbylo moc času si jej pořádně vyzkoušet, tak jsem slíbila, že se do Vážky zase vrátím. Prozatím jsem Terezce nechala nosítko pro nejmenší , aby si ho mohly maminky pořádně vyzkoušet." Pokud jste tedy z okolí, můžete si nosítko také osahat a zkusit. "Ještě se chystám do budoucna pro maminky ze Šlapanic ušít Onbuhimo a Dagoo Mezion," svěřuje svoje plány Magdaléna a dodává: "Kromě nošení jsme se bavily o všem možném, každodenních starostech, mužích, zkušenostech, zážitcích, dětech, které samozřejmě nemohly chybět! Atmosféra byla během celého našeho setkání tak příjemná a přátelská, že se už teď moc těším, až se do centra pro rodinu Vážka vrátím."