Maggion a Druhý nosící ples v Brně

11.03.2017


Letošní v pořadí již druhý nosící ples v Brně se konal 4. března 2017 v prostorách Biskupského gymnázia Brno a Maggion samozřejmě nesměl chybět. Protože se jedná o akci pro celou rodinu, také ta naše vyrazila v kompletní sestavě a moc jsme si všichni celý ples užili. Pojďte si jej spolu se mnou prožít aspoň trošku také.
Na loňskou premiéru plesu jsme se bohužel kvůli nemoci nemohli nedostavit. Moc nás to mrzelo! O to víc se na letošní druhý ročník celá rodina těšila. Celé dopoledne bylo ve znamení příprav. Když se naše 3 již velké princezny dozveděly, že půjdou na ples, začaly se hned připravovat, shánět se po nejkrásnějších šatech a vymýšlet účesy. Pavel si přežehlil sváteční košili a já .... já jsem se nezastavila a běhala kolem celé rodiny a zajišťovala, aby měli všichni všechno. Takže jsem byla nakonec ráda, že jsem si stihla před odchodem zapnout aspoň naušnice! Ale konečně jsme byli na cestě :)

Hned po příjzdu nás ohromila slavnostní atmosféra, která byla doslova cítit ve vzduchu. Ples jak se patří! A k tomu nosící - tolik nádherných šátků a nosítek, rodiče i děti krásně oblečení, prostě velká údálost, která se organizítorům nesmírně povedla. Za organizací Nosícího plesu stojí skupina NESEMESE a obchůdek U3prcků.cz, který majitelé Bára a Petr Bořecký v žertu někdy nazývají "utři prcku"
Usedli jsme ke stolu spolu s lidmi, které jsem trošku znali z Brněnské osahávárny, kterou pořádá pravidelně Rodinné cetrum MaTáTa, manžel koupil lístky do tomboly. U stolu vládla příjemná atmosféra a o témata k hovoru nebyla nouze, všichni si odpoledne užívali.

V průběhu akce byl k dipozici samoobslužný bar, nechyběla pípa s limonádou, pivem, bílým a červeným vínem. Naše děvčátka pochopila ihned, jak samoobslužný bar funguje, a cítila se nesmírně samostatná, když mohla běhat s kovovými mincemi pro občerstvení. Nejvíce nám chutnalo u stánku Sem Tam s láskou! Vynikající bábovka, koláč, pusinku a plněnou bramborovou housku jsme si vychutnali do posledního drobečku. Na příští rok se moc těším na cookies s příchutí 4 pepřů, které mi majitelka doporučovala a já na něj neměla odvahu :)
Během plesu jsem si našla malou kamarádku, dcerku od Denisy, která si mě oblíbila ( i když ji trošku podezřívám že spíš moji sklenici vína) a nechala se chovat. Byl to krásný zážitek, protože máme už větší holčičky. Jen se mi od té doby zdá, že se nám má narodit další miminko. Ach holky, co jste mi to provedly?
Doprovodný program byl velmi povedený a bohatý. Nechyběla tančící fenka, která se svou paničkou předvedla neuvěřitelný výkon. Hlavně tedy maminka, která se na první tanec vrhla s miminkem na zádech. Druhý tanec se pak nesl v o něco rychlejším tempu. Energii, kterou do vystoupení fenka i panička vložily, může kde kdo závidět. Opravdu jim to moc šlo.

Nasledovalo vystoupení baletek - maminek s dětmi v šátku, které se nebály po třech lekcích baletu vyrazit na pódium a ohromit diváky nežným, krásným tancem. Toto vystoupení se nám bohužel na rozdíl od dalších nepodařilo zachytit na video, dcera Jájinka potřebovala vidět, tak mi nezbylo než ji zvedat. Na natáčení už jsem pak neměla volné ruce. Zato se mi poté podařilo natočit velmi zábavné video taneční skupiny s názvem Co se děje v trávě ? 

Neméně zábavné bylo pak vystoupení žongléra - nosícího tatínka, mistra ve svém oboru. Předvedl nám, co dokáže s míči, kužely i tričkem. Nebýt toho, že v hale bylo velké dusno, takže se mu tričko lepilo na oblečení, nemluvě o všudypřítomných pobíhajících dětech, jeho finální vystoupení nemělo chybu!

Samozřejmě nechyběla tombola, jejiž vyhlašování bylo plné očekávání. Náš stůl si přál houpací prkno od 3prcků a nosící mikinu od Iw Design, bohužel se nám ani jedno nepoštěstilo. Dcera Sašenka ale vyhrála nosící pohlednice, které si šetří a ještě ano jednu nevymalovala. Vendulka pak vyhrála kreslící tabulku od lesniskritek.cz. Moc tímto sponzorům děkujeme za krásné výhry. Věříme, že i ta, kterou jsme jako jeden z hlavních sponzorů věnovali i my, udělala radost.

Celý akce skončila krásným rozloučením a závěrečnými tanci. Jsme moc rádi, že jsme u toho mohli být s vámi a těšíme se na příští ročník, u kterého jistě nebudeme chybět!
Vaše Magdaléna