Nosítko nebo šátek?

18.01.2017

Rozhodli jste se pro nošení dětí? Báječná zpráva! Ale v čem? Šátek nebo nosítko? Šátek i nosítko? Každé má svoje pro i proti a zorientovat se může být nesnadné. Připravili jsme pro vás malé shrnutí, třeba vám při rozhodování pomůže!

Na úvod je třeba přiznat, že milujeme šátky, jsou nádherné, flexibilní, univerzální, vázat je zábava a nabízí nespočet možností, jak a kam dítě na tělo uvázat. Ne každý má ale trpělivost, čas nebo chuť se do vázání pouštět. Přeci jen trocha zručnosti je potřeba.

Někdy prostě potřebujete rychle vyběhnout z domu nebo jen na pár okamžiků mít potomka u sebe, zajít do obchodu pro vajíčka nebo navázat dítě v autě, když venku prší, je bláto nebo rozbředlý sníh. Nemluvě o tatíncích a babičkách, kteří nemají motání se do 4 a půl metru látky extra v oblibě. Nosítko oproti tomu právě v těchto ale i mnoha jiných situacích je rozhodně lepší volbou! Snadné, rychlé, praktické a pohodlné řešení pro všechny.

Je venku zima a zabalit se do šátku, bundy a dalších vrstev není nic pro vás? Zkuste nosítko!

Vadí vám boule od uzlu na zádech? S nosítkem nehrozí!

Spíše se zamotáte jako je mumie než se vám podaří správně "zakapsovat" a dotáhnout? Nosítko je připravené k použití, stačí zapnout, dotáhnout a jde se!

Dítě i vy jste u vázání šátku netrpělivý? Zkuste nosítko!

Manžel by rád nosil, ale šátek neumí navázat? Nosítko zvládne!

Babička bude přes víkend hlídat a vaše dítko usíná v šátku, na který si babička netroufne? S nosítkem si poradí!

Váš potomek je už chodec a neustálé navazování a rozvázání už je příliš zdlouhavé a pracné? Nosítko je ideální řešení!

Chystáte se na hory? Válet šátek ve sněhu nebo rozbředlém bahně není úplně optimální. Nosítko je podstatně snazší připevnit!

V létě je v několika vrstvách hustě tkaného šátku horko, nosítko je mnohem vzdušnější a v horkých dnech nemá konkurenci!

Pojďme si povykládat o kojení v šátku! Ano jistě, povolím, popustím dítě níž a nechám přisát, usne u toho a jak teď zase dotáhnout zpátky? No v nosítku stačí jednoduchým pohybem povolit ramenní popruhy, nabídnout prs a následně opět utáhnout. Ano tak snadné!

Mohli bychom ve výčtu pokračovat ještě nějakou dobu, ale obrázek jsme si udělali.

Pojďme se tedy na to, kdy je lepší sáhnout po šátku. Ano šátek je bezpochyby lepší pro novorozeně, lépe se přizpůsobí malému tělíčko, odejme ho a vytvoří tak ideální oporu. Většina nosítek je vhodných až od 4 měsíců věku dítěte, kdy samo drží hlavičku a má pevnější svalový korzet. Znamená to, že musím počkat s nosítkem až do 4 měsíců? Máme pro vás dobrou zprávu! Nemusíte! Vytvořili jsme jedinečný střih na nosítko, které se dokáže přizpůsobit miminkám po celé nosící období, a pojmenovali jsme ho Noiga. Rádi ho nebo jiné nosítko z naší nabídky ušijeme i pro vás!

Dalším aspektem by se mohla zdát cena. Šátek vhodný na nošení dítěte lze z druhé ruky pořídit za 1.900 Kč. Do nosítka je třeba investovat více? Vůbec ne, u nás si můžete nechat ušít nosítko už od 860 Kč, podívejte se na přehled cen našich služeb. Šijeme z vámi dodané látky nebo šátku. Můžete si vybrat také z naší nabídky látek, které máme skladem.

Mnoho rodičů obě pomůcky k nošení kombinuje a každé má své kouzlo, pokud se rozhodnete právě pro nosítko, rádi vám pomůžeme s jeho výběrem. Nebojte se na nás obrátit pro radu či informaci.