Little princes Victoria - recenze na nosítko Dagoo

15.02.2017

Přibližně před rokem jste na mém blogu mohli číst recenzi na ergonomické nosítko Noiga. Čas letí a za tu dlouhou dobu se v nosícím světě zrodilo několik dalších šikovných tvůrců a stále jich přibývá. Konkurence pomalu roste a nosítka jsou čím dál vychytanější a propracovanější. I nosící komunita sílí a rozrůstá se a s tím souvisí fakt, že věk nošenců se postupně zvyšuje. Zkrátka hodně maminek, které jsou (tak jako já) zvyklé nosit, oceňují praktičnost nosítek i u starších dětí a ne jen u malých miminek. 

V tomhle byl Maggion opravdu trošku vizionář, protože již více než před rokem začal nabízet právě novou Noigu - rostoucí nosítko vhodné pro děti až do pěti let! :) Z klasických sériově vyráběných nosítek veškeré toddler verze vydrží maximálně do tří let. Už jen proto jsem byla neuvěřitelně zvědavá s čím Maggion přijde tentokrát a přihlásila se do testování tohoto nosítka :) Pokud by jste sami měli o testování zájem, můžete se přihlásit ve Facebookové skupině Nošení dětí s Maggion.cz .

  • Prvně si dáme fakta:

Nosítko Dagoo se vyrábí ve třech velikostech(minion, mezion a maxion)s tím,že největší verze by měla vydržet až do neuvěřitelných 42 měsíců. Cena za ušití nosítka je 1450kč a můžete si ho nechat ušít z látky nebo z šátku na nošení. Nosítku můžete křížit ramenní popruhy a pásy  utahovat oběma směry.


  • A dojmy?

Po vybalení nosítka z krabice mě překvapila jeho váha, je neskutečně lehoučké. Tahle tenká látka to moje dítě unese? :-D Popravdě byla jsem z toho trošku nesvá, protože přeci jen 15kg je 15kg a všechna nosítka, která jsem zatím zkoušela, byla buď z šátku nebo z látky s vyšší gramáží. Vnitřní vrstva Dagoo je sice z pořádné silné látky, ale vnější barevná strana mi přijde prostě strašně tenká. Měla bych strach, že při nošení těžšího dítěte se můžou časem třeba vytrhnout švy na namáhaným místech, nebo že látka prostě někde praskne. Bohužel za třídenní testovací dobu toto nemůžu pořádně posoudit, ale každopádně bych si nechala nosítko pro větší děti ušít buď z šátku nebo ze silné látky, což ostatně můžete. Výběr látky je jen na vás :) Čím mě však Dagoo mile překvapilo je jeho střih. Je opravdu výjimečný a hlavně funkční. Spousta zakázkově vyráběných nosítek má střih typu Tula - jednoduché klasické nosítko, které je neuvěřitelně pohodlné, ale nejde nijak nastavit. Dagoo bych přirovnala střihem spíše blíž ke Kibi, ale to jen pro představu, rozhodně není stejné jako Kibi a je o mnoho pohodlnější. Zádová opěrka se dá jednoduše stáhnout, když chce mít dítě ručičky ven a dá se nastavit tak, aby přesně sedla velikosti dítěte. Šířka mezi nožičkami je parádní, moje malá má aktuálně velikost 98 a ještě tam má rezervu, což u jiných toddler nosítek nebývá. Bederní pás má jistící gumičku. Za mě parádní věc, přezka se zacvakne, gumička se přes ní přetáhne a je to. Jednoduché a hlavně rychlé.

  • Dagoo v terénu:

Po dnešní dlouhé procházce, kdy jsem malou nesla na zádech, mohu potvrdit, že komfort nosítka je perfektní. Měkké ramenní popruhy i bederní pás (opravdu extrémně měkký, ostatní pevnější bederáky jsou proti němu jako beton), polstrování však opravdu tak akorát, žádná vycpaná obruč kolem pasu. Malou jsem skoro necítila, byl to takový pohodlný batůžek :) Sama po pár minutách usnula, takže si troufnu říct, že i pro nošence je nosítko příjemné. Kapsa pro zadeček dítěte je hezky tvarovaná a místa je dostatek i pro dítě v zimní bundě. Kapuca není odepínací, ale vlastně mi to vůbec nevadí, dá se krásně srolovat a na nosítku nepůsobí nijak rušivě. Zapínání kapucky je nízko, takže když jí dáte dítěti přes hlavičku, nemusíte ho lovit někde v půlce zad! :-D Za toto palec nahoru!

  • Verdikt?

ANO! Jediná věc, kterou bych osobně řešila, je výběr materiálu s přihlédnutím na stáří/váhu dítěte :)Těžší dítě = materiál o vyšší gramáži.
Připojuji opět krátké video s ukázkou nosítka v akci :) 

Magdaléna : "Za tento krásný příspěvek - recenzi do našeho blogu děkujeme blogu Little princes Victoria, který nám nasdílet ho i pro naše čtenáře :) Je nasdílený v neupravené formě a doporučujeme prohlédnout i další články . "